Zerkaj w niebo... Drony latają wszędzie! ™
Wersja polska English version

Cena netto od:
6463 PLN

 

Hornet-T6XXL
profesjonalny hexacopter
do fotografowania i wideofilmowania z powietrza

 

T6XXL to największy sześciowirnikowy Hornet. Jego maksymalny udźwig to 3kg. Posiada ogromne możliwości kreatywnego wykorzystania, ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia. Komputer pokładowy easyCSDU PRO posiada w standardzie obsługę dwuosiowej stabilizacji horyzontu. To oznacza, że można nim unieść w przestworza i wysterować dwuosiowy gimbal (głowica stabilizująca horyzont) wraz z kamerę ręcznę (np: Sony linii HandyCam) lub bezlusterkowym aparatem fotograficznym otrzymując zapierające dech w piersiach ujęcia filmowe.

Parametry obecnie produkowanych kamer ręcznych i aparatów bezlusterkowych są naprawdę imponujące. Materiał z nich uzyskany z powodzeniem może zostać wykorzystany w profesjonalnej produkcji filmowej i telewizyjnej.

Hornet-T6XXL może służyć do celów inne niż komercyjne filmowanie. Innym sposobem wykorzystania jest np. monitorowanie i diagnozowanie instalacji przemysłowych za pomocą kamery termowizyjnej. Termowizja może być też wykorzystywana np. do poszukiwania zaginionych w trudnym terenie.

Platformę T6XXL cechuje doskonała sterowność i przewidywalne zachowanie w powietrzu. W standardzie dostępna jest też funkcja stabilizacji wysokości lotu co znacznie ułatwia wykonywanie lotów z kamerą na stałej wysokości. Komputer można doposażyć w moduł kompasu 3D (rccMAG) oraz moduł odbiornika GPS (rccGPS), które dodają funkcje: GPS Hold Position oraz Care Free Flight, znacznie ułatwiające pilotaż. Należy jednak zaznaczyć, że bezpieczny pilotaż wielowirnikowca Hornet-T6XXL wymaga doświadczenia lub wcześniejszego treningu. Nauka latania od zera na tym modelu może być niebezpieczna i generować spore koszty twardych lądowań i kolizji. Maksymalna masa startowa znacznie przekraczająca 4kg to nie są żarty. Optymalnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie swojej przygody z wielowirnikowcami od symulatora lotu oraz mniejszego Horneta i po "otrzaskaniu się" przejście na większą platformę. Promujemy takie rozwiązanie ponieważ najdroższy element w postaci komputera lotu w każdej platformie Hornet jest identyczny co znacznie zmniejsza koszty upgrade-u. Dla naszych Klientów zawsze mamy dobrą ofertę na rozbudowę platformy.

Loty platformą T6XXL mogą odbywać się standardowo - bez transmisji obrazu do pilota, lub opcjonalnie z podglądem w goglach lub na ekranie LCD co znacznie ułatwia uzyskanie pożądanych ujęć filmowych. Praktyczny zasięg lotu tej platformy bez transmisji obrazu (loty nie-FPV) to 120-130m. Po przekroczeniu tej odległości sterownie staje się trudne, pomimo niesymetrycznej budowy. Pomocnym rozwiązaniem jest tu zainstalowanie kolorowego oświetlenia, które zdecydowanie poprawia widoczność platformy i w efekcie sterowanie nią. W ten sposób praktyczny zasięg zwiększa się do ok. 150m. Oświetlenie platformy pozwala też na latanie po zachodzie słońca i w całkowitych ciemnościach. W warunkach dobrej widoczności i z zestawem do transmisji obrazu (loty FPV) praktyczny zasięg lotu osiąga 500m. Zasięg może być dalej powiększony przez rozbudowanie zestawu o specjalne anteny i mocniejszy zestaw nadawczo odbiorczy. Podczas lotów na większych odległościach trzeba liczyć się z ilością energii pozostałej w pakiecie napędowym aby móc powrócić do miejsca startu. Tutaj z pomocą przychodzą moduły telemetryczne, które pozwalają na bieżąco obserwować zużycie energii w pakiecie napędowym, zwiększając tym samym bezpieczńestwo użytkownia platformy.

 


Cechy:
  - Duży Hornet idealny do profesjonalnego fotografowania i filmowania z powietrza
  - Bardzo stabilne zachowanie w powietrzu
  - Stosunkowo duża odporność na mniej poważne upadki
  - Bardzo dobrze widoczna rama o jednocznacznie wyróżnionym przodzie ułatwiajaca pilotaż bez transmisji obrazu

 


Budowa:
  - Korpus ramy T6XXL stanowią frezowane płyty carbonowe o grubości 2,5mm, skręcane śrubami M3 10.1 do słupków dystansowych i delrinowych mocowań ramion
  - W środku korpusu zamontowane są regulatory silników easyESCU
  - Do górnej płyty korpusu w centralnym miejscu przymocowany jest komputer pokładowy easyCSDU PRO, izolowany od drgań silikonowymi przepustami
  - Elektronika chroniona jest od góry frezowaną płytą z G10
  - Ramiona z rur węglowych są mocowane do ramy za pomocą bloczków delrinowych i śrub
  - Ramiona zakończone mocowaniami silników o średnicy 40mm w rastrze 25x25mm
  - Przeciwbieżne napędy są połączone rozpórkami eliminującymi wibracje
  - Przewody łączące regulatory z silnikami prowadzone są w środku ramion

 


Wyposażenie niezbędne do latania i obsługi platformy:
  - Zestaw nadawczo-odbiorczy 2,4 GHz o conajmniej ośmiu kanałach: 1 szt. (zalecane min. 10 kanałów)
  - Pakiet LiPo 3S (11,1V) 6800mAh 45C: 1 szt. (zalecane min. 6 szt.)
  - Ładowarka do pakietów napędowych LiPo: 1 szt.
  - Pogramator USB linkPROG: 1 szt.

 


Wyposażenie opcjonalne:
  - Zestaw oświetlenia
  - Zestaw transmisji obrazu 5,8 GHz do lotów FPV
  - Dwuosiowy gimbal (głowica stabilizująca horyzont)
  - Kamera ręczna, aparat bezlusterkowy, kamera termowizyjna
  - Moduł do sterowania kamerą (zoom, nagrywanie on/off)
  - Moduł kompasu 3D rccMAG
  - Moduł odbiornika GPS rccGPS

 


Dane techniczne:

  - Czas lotu na pakiecie 6800mAh 45C do 12 minut
  - Maksymalny udźwig (wliczając pakiet napędowy) do 3kg
  - Masa platformy gotowej do lotu (bez pakietu) ok. 2200g
  - Maksymalny rozmiar śmigieł: 14 cali
  - Przekątna pomiędzy między osiami przeciwległych silników: 750mm
  - Praktyczny zasięg bez transmisji obrazu (loty nie-FPV) 80-100m bez oświetlenia, do 150m z oświetleniem
  - Praktyczny zasięg z transmisja obrazu (loty FPV) 500m

 


Pliki do pobrania:

Więcej informacji można znaleźć w rozdziale Hornet-S6XXL-TOXIC serwisu RCConcept DokuWiki.