Zerkaj w niebo... Drony latają wszędzie! ™
Wersja polska English version

Cena netto od:
4837 PLN

 

Hornet-S6L
półprofesjonalny hexacopter
do fotografowania i wideofilmowania z powietrza

 

S6L to sześciowirnikowy Hornet o udźwigu 1kg i sporych możliwościach kreatywnego wykorzystania - również komercyjnego. Jego komputer pokładowy easyCSDU PRO posiada w standardzie obsługę dwuosiowej stabilizacji horyzontu. To oznacza, że można nim unieść w przestworza i wysterować dwuosiowy gimbal (głowica stabilizujšca horyzont) wraz z lekką kamerą sportową lub aparatem kompaktowym otrzymując zapierające dech w piersiach ujęcia.

Ogromna większość produkowanych obecnie kamer sportowych i aparatów typu kompakt nagrywa obraz w rozdzielczości full HD (1920x1080), z szybkością od 24 do 60 klatek na sekundę. Odpowiednio zarejestrowane ujęcia full HD mogą zostać z powodzeniem wykorzystane nie tylko do celów amatorskich ale również w profesjonalnej produkcji filmowej i telewizyjnej.

Hornet S6L może też służyć do monitorowania i diagnozowania instalacji przemysłowych za pomocą kamery termowizyjnej. Termowizja może być wykorzystywana do innych celów np. poszukiwanie zaginionych w trudnym terenie.

Platformę S6L cechuje doskonała sterowność i przewidywalne zachowanie w powietrzu. W standardzie dostępna jest też funkcja stabilizacji wysokości lotu co znacznie ułatwia wykonywanie lotów z kamerą na stałej wysokości. Komputer można doposażyć w moduł kompasu 3D (rccMAG) oraz moduł odbiornika GPS (rccGPS), które dodają funkcje: GPS Hold Position oraz Care Free Flight, znacznie ułatwiające pilotaż. Należy jednak zaznaczyć, że bezpieczny pilotaż Horneta-S6L wymaga doświadczenia lub wcześniejszego treningu. Nauka latania od zera na tym modelu może być niebezpieczna i generować spore koszty twardych lądowań i kolizji. Maksymalna masa startowa znacznie przekraczająca 2kg to nie są żarty. Optymalnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie swojej przygody z wielowirnikowcami od symulatora lotu oraz mniejszego Horneta i po "otrzaskaniu się" przejście na większą platformę. Promujemy takie rozwiązanie ponieważ najdroższy element w postaci komputera lotu w każdej platformie Hornet jest identyczny co znacznie zmniejsza koszty upgrade-u. Dla naszych Klientów zawsze mamy dobrą ofertę na rozbudowę platformy.

Loty platformą S6L mogą odbywać się standardowo - bez transmisji obrazu do pilota, lub opcjonalnie z podglądem w goglach lub na ekranie LCD co znacznie ułatwia uzyskanie porządanych ujęć filmowych. Praktyczny zasięg lotu tej platformy bez transmisji obrazu (loty nie-FPV) to 80-100m. Po przekroczeniu tej odległości sterownie staje się trudne ze względu na symetryczną budowę, bez wyraźnie wyróżnionego przodu. Pomocnym rozwiązaniem jest tu zainstalowanie kolorowego oświetlenia, które zdecydowanie poprawia widoczność platformy i w efekcie sterowanie nią. W ten sposób praktyczny zasieg zwiększa się do 120-130m. Oswietlenie platformy pozwala też na latanie po zachodzie słońca i w całkowitych ciemnościach. W warunkach dobrej widoczności i z zestawem do transmisji obrazu (loty FPV) praktyczny zasięg lotu osiąga 500m. Zasięg może być dalej powiększony przez rozbudowanie zestawu o specjalne anteny i mocniejszy zestaw nadawczo odbiorczy. Podczas lotów na wiekszych odległościach trzeba liczyć się z ilością energii pozostałej w pakiecie napędowym aby móc powrócić do miejsca startu.

 


Cechy:
  - Najprzystępniejszy z półprofesjonalnych narzędzi do fotografowania i filmowania z powietrza
  - Przewidywalne zachowanie w powietrzu
  - Stosunkowo duża odporność na mniej poważne upadki
  - Rozwojowy ponieważ posiada ten sam komputer lotu co większe plartformy
  - W połączeniu z głowicą do stabilizacji obrazu to najczęściej kupowany zestaw do fotografowania i filmowania z powietrza

 


Budowa:
  - Korpus ramy S6L stanowiš płyty z frezowanego G10, skręcane śrubami M3 10.1 do słupków dystansowych i delrinowych mocowań ramion
  - W środku korpusu zamontowane są regulatory silników easyESCU
  - Do dolnej płyty korpusu w centralnym miejscu przymocowany jest komputer pokładowy easyCSDU PRO, izolowany od drgań silikonowymi przepustami
  - Elektronika chroniona jest od góry frezowaną płytą z G10
  - Ramiona w postaci profli aluminiowych są mocowane do ramy za pomocą bloczków delrinowych i śrub
  - Ramiona zakończone mocowaniami silników RCC/2844/1000, przewody zasilające prowadzone są w środku ramion

 


Wyposażenie niezbędne do latania i obsługi platformy:
  - Zestaw nadawczo-odbiorczy 2,4 GHz o conajmniej sześciu kanałach: 1 szt. (zalecane min. 8 kanałów)
  - Pakiet LiPo 3S (11,1V) 5200mAh 45C: 1 szt. (zalecane min. 4 szt.)
  - Ładowarka do pakietów napędowych LiPo: 1 szt.
  - Pogramator USB linkPROG: 1 szt.

 


Wyposażenie opcjonalne:
  - Zestaw oświetlenia
  - Zestaw transmisji obrazu 5,8 GHz do lotów FPV
  - Dwuosiowy gimbal (głowica stabilizująca horyzont)
  - Kamera sportowa, aparat kompaktowy, kamera termowizyjna
  - Moduł kompasu 3D rccMAG
  - Moduł odbiornika GPS rccGPS

 


Dane techniczne:

  - Czas lotu na pakiecie 5200mAh 45C do 12 minut
  - Maksymalny udźwig (wliczając pakiet napędowy) do 1kg
  - Masa platformy gotowej do lotu (bez pakietu) ok. 1200g
  - Maksymalny rozmiar śmigieł: 11 cali
  - Przekątna pomiędzy między osiami przeciwległych silników: 540mm
  - Praktyczny zasięg bez transmisji obrazu (loty nie-FPV) 80-100m bez oświetlenia, 120m z oświetleniem 120-130m
  - Praktyczny zasięg z transmisja obrazu (loty FPV) 500m

 


Pliki do pobrania:

Więcej informacji można znaleźć w rozdziale Hornet-S6L serwisu RCConcept DokuWiki.