Zerkaj w niebo... Drony latają wszędzie! ™
Wersja polska English version

Cena netto od:
1585 PLN

 

Hornet-X4S
najmniejszy quadrocopter
do nauki latania i szaleństw

 

X4S to najmniejszy Hornet. Doskonale sprawdza się jako wielowirnikowiec do nauki latania, ale nie tylko. Dzięki znakomitej zwrotności i dużej wytrzymałości na upadki jego żywiołem są szaleństwa między przeszkodami.

Niewielka masa i śmigła o średnicy jedynie 8" to również stosunkowo małe zagrożenie dla otoczenia. Z powodzeniem można nim latać np. na hali sportowej w czasie zimy. Nie polecamy natomiast latania platformą Hornet-X4S po domu. Warto przy okazji zaznaczyć, że "warunki bezpiecznego użytkowania" to lektura obowiązkowa dla każdego użytkownika. Zrozumienie potencjalnych zagrożeń przed rozpoczęciem lotów uchroni pilota jak i osoby postronne przed niepotrzebnym stresem i szkodami.

Hornet-X4S nie jest zabawką. Od tanich rozwiązań dostępnych w sklepach modelaraskich różni się przede wszystkim profesjonalnym komputerem pokładowym. Dzięki niemu najmniejszą platformę Hornet cechuje doskonała sterowność i przewidywalne zachowanie w powietrzu. W standardzie dostępna jest też funkcja stabilizacji wysokości lotu co znacznie ułatwia naukę latania. Komputer można doposażyć w moduł kompasu 3D (rccMAG) oraz moduł odbiornika GPS (rccGPS), które dodają funkcje: GPS Hold Position oraz Care Free Flight, znacznie ułatwiające pilotaż.

Ten sam komputer pokładowy i moduły dodatkowe wystepują w dużych platformach Hornet do fotografowania i filmowania z powietrza. To oznacza, że użytkownik posiadający platformę Hornet-X4S bardzo szybko może nauczyć się pilotażu każdego większego wielowirnikowca Hornet. Warto zwrócić również uwagę, że zakupione moduły elektroniczne mogą być wykorzystane w większej platformie bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Udźwig najmniejszej platformy Hornet wystarczy do zamocowania na nim małej kamery sportowej o wadze do ok. 100g [np. GoPro] i rejestrowanie obrazu w jakości HD. Innym opcjonalnym rozwiązaniem jest zamocowanie kamery płytkowej oraz zestawu do transmisji obrazu. Umożliwia to loty FPV [First Person View] z podglądem na ekranie lub w goglach. Praktyczny zasięg lotu tej platformy bez transmisji obrazu (loty nie-FPV) to 50-60m. Po przekroczeniu tej odległości sterownie staje się trudne ze względu na symetryczną budowę, bez wyraźnie wyróżnionego przodu. Pomocnym rozwiązaniem jest tu zainstalowanie kolorowego oświetlenia, które zdecydowanie poprawia widoczność platformy i w efekcie sterowanie nią. W ten sposób praktyczny zasieg zwiększa się nawet do 120m. Oswietlenie platformy pozwala też na latanie po zachodzie słońca i w całkowitych ciemnościach. W warunkach dobrej widoczności i z zestawem do transmisji obrazu (loty FPV) praktyczny zasięg lotu nie przekracza 500m. Ograniczeniem jest tu zasięg nadajnika obrazu oraz maksymalna ilość energii w pakiecie napędowym przekładająca się na czas lotu.

 


Cechy:
  - Najprzystępniejszy i niewymagający dużych inwestycji w osprzęt wielowirnikowiec Hornet
  - Bardzo zwrotny, najlepszy do akrobacji
  - Wysoka odporność na upadki
  - Najmniejsze zagrożenie dla otoczenia
  - Rozwojowy ponieważ posiada ten sam komputer lotu co większe modele
  - W połączeniu z symulatorem lotu to najczęściej kupowany "zestaw startowy"

 


Budowa:
  - Korpus ramy X4S stanowią płyty z frezowanego G10, skręcane śrubami M3 10.1 do słupków dystansowych
  - W środku korpusu zamontowany jest zintegrowany regulator silników easyESCU4
  - Do górnej płyty korpusu przymocowany jest komputer pokładowy easyCSDU PRO, izolowany od drgań silikonowymi przepustami
  - Elektronika chroniona jest od góry frezowaną płytą z G10
  - Ramiona stanowiące jednocześnie mocowania silników RCC/2844/1000 są mocowane do ramy za pomocą słupków i śrub oraz nitów plastikowych które rozpinają się w czasie upadku chroniąc konstrukcję
  - Standardowe nóżki są jednocześnie mocowaniem dla wsporników osłony elektroniki

 


Wyposażenie niezbędne do latania i obsługi platformy:
  - Zestaw nadawczo-odbiorczy 2,4 GHz o conajmniej czterech kanałach: 1 szt. (zalecane min. 6 kanałów)
  - Pakiet LiPo 3S (11,1V) 2200mAh 25C: 1 szt. (zalecane min. 2 szt.)
  - Ładowarka do pakietów napędowych LiPo: 1 szt.
  - Pogramator USB linkPROG: 1 szt.

 


Wyposażenie opcjonalne:
  - Zestaw oświetlenia
  - Zestaw transmisji obrazu 5,8 GHz do lotów FPV
  - Kamera sportowa
  - Moduł kompasu 3D rccMAG
  - Moduł odbiornika GPS rccGPS

 


CrashPack:
W przypadku platformy treningowej zalecamy zakup odpowiedniej ilością części zamiennych. Dzięki temu można skupić się na lataniu bez obawy o dłuższe uziemienie spowodowane brakiem śmigła, ramienia czy słupka dystansowego. CrashPack jest dobierany indywidualnie do potrzeba danego pilota. Zazwyczaj zamyka się kwotą 200-300 pln.

 


Dane techniczne:

  - Czas lotu na pakiecie 2200mAh 25C do 15 minut
  - Maksymalny udźwig (wliczając pakiet napędowy) do 350g
  - Masa platformy gotowej do lotu (bez pakietu) ok. 550g
  - Maksymalny rozmiar śmigieł: 8 cali
  - Przekątna pomiędzy między osiami przeciwległych silników: 340mm
  - Praktyczny zasięg bez transmisji obrazu (loty nie-FPV) 50-60 bez oświetlenia, 120m z oświetleniem
  - Praktyczny zasięg z transmisja obrazu (loty FPV) 500m

 


Pliki do pobrania:

Więcej informacji można znaleźć w rozdziale Hornet-X4S serwisu RCConcept DokuWiki.

Zakup wielowirnikowca: Hornet-X4S-RTF (z wyposażeniem)

Zakup wielowirnikowca: Hornet-X4S-ARF (bez wyposażenia)